Amennyiben Ön Egyesületünk javára kíván rendelkezni adója 1 %-áról, akkor a 2020. évi adóbevallás részeként kapott
"Rendelkező nyilatkozat a befizetett adó egy százalékáról" űrlapon a kedvezményezett adószáma kódkockákba Egyesületünk alábbi adószámát:
19815895-2-43
szíveskedjen beírni. Az ilyen módon kitöltött adóbevallással elérheti, hogy adója 1%-át az OPAKFI kapja meg.

Huszty Dénes Alapítvány pályázatának erdeményei

A Huszty Dénes Alapítvány kuratóriuma titkáraként örömmel szeretném Önöket - mint az egyik alapítónk, az Opakfi vezetőit - tájékoztatni a 2022 évben kiírt pályázatunk eredményéről.

A pályázók 2022-ben saját, újszerű tudományos eredményeiket, elméleti, illetve gyakorlati újításaikat vagy fejlesztéseiket bemutató művel pályázhattak három témakörben:

  • multimédia-kommunikációs és akusztikai, beszédkutatási szakterületeken elért eredmények (audiovizuális jelfeldolgozás és átvitel, elektroakusztika, rezgésakusztika, teremakusztika, orvosiakusztika),
  • a kvantumkommunikáció alkalmazásai az informatikában,
  • a mélytanulás infokommunikációs alkalmazásának legújabb lehetőségei.

A Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE), az Optikai, Akusztikai, Film- és Színháztechnikai Tudományos Egyesület (OPAKFI) és az Alapítvány honlapjain is megjelent felhívásra a pályázatokat 2023. február 1.-ig lehetett beadni. A beérkezett pályázatokat áttekintve a Kuratórium a 2023. március 21.-i ülésén két pályadíj odaítéléséről döntött.

Pataki Péter, MSc mérnök, doktorandusz: mesterséges intelligencia alkalmazása spektrum vizsgáló hálózatokban témában nyújtott be pályázatot. Péter 2022-ben a HTE diplomaterv pályázatán dicsérő oklevélben részesült, jelenleg a Széchenyi István Egyetem Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskola, Informatikai tudományok szakirányon doktorandusz és tanársegéd a Széchenyi István Egyetemen.

Takács Szilárd László MSc mérnök, fizikus doktorandusz: gépi tanulás alkalmazása földi rádiótávközlési szolgálatok területén témában nyújtott be pályázatot. László a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karán végzett mesterképzést, mint fizikus és párhuzamosan elvégezte a győri Széchenyi István Egyetemen a Villamosmérnöki mesterképzés szakot és ugyanitt végzi a doktori iskolát. Emellett az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Természettudományi Karon – Adatelemző Matematikus és Gépi Tanulás Szakember szakirányú továbbképzést is folytat.

A Kuratórium úgy döntött, hogy a két pályázó megosztva kapja meg idén a díjat, és a két díjazottnak az eddigi gyakorlatnak megfelelően a HTE soron következő közgyűlésén, 2023. május 25. napon, a City Center Irodaház Corner Rendezvénytermében (1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12.) szeretnénk
átadni a díjat, mely oklevélből, emlékplakettből és idén – megosztva - bruttó 250.000.- Ft jutalomból áll.

Budapest, 2023. május 8.
Köszönettel
Huszty Gábor
a Kuratórium titkára
sk.

Optikai, Akusztikai, Film- és Színháztechnikai Tudományos Egyesület

Alapítva: 1933.

Elnök: Dr.Lupkovics Gábor
Főtitkár: Kvojka Ferenc
Tudományos Bizottsági elnök: Dr.Balogh Géza
Felügyelő Bizottsági elnök: Dr.Füredi Károly
Tagjai: Becsei Katalin, Urbin Ágnes

Közlemények

Itt tekinthetők meg az 1%-os adóhányad felhasználásáról szóló tájékoztatók, jelentések, mérlegek stb.

Tovább

Alapszabály

Az egyesület alapszabálya

Tovább

Jelentkezés

Online jelentkezés

tovább

Szakosztályok

Akusztikai szakosztály

Elnök: Mesterházy Beáta
Titkár: Alabárdos Zsuzsanna
Tagok: Balogh Géza, Borsi Gergely, Horváth Zoltán, Nagy Attila Balázs.

Audiovizuális szakosztály

Elnök: Képessy Bence
Tagok: Babiczky László, Borhi Károlyné

Optikai szakosztály

Elnök: Dr.Czitrovszky Aladár
Titkár: Antal Ákos
Tagok: Podmaniczky András, Abonyi Tamás, Lupkovics Gábor

Zaj- és rezgéscsökkentési szakosztály

Elnök: Muntag András
Titkár: Márkus Miklós
Tagok: Ropoliné Lázár Mária, Póta Ágnes, Kvojka Ferenc

Támogatóink