Amennyiben Ön Egyesületünk javára kíván rendelkezni adója 1 %-áról, akkor a 2020. évi adóbevallás részeként kapott
"Rendelkező nyilatkozat a befizetett adó egy százalékáról" űrlapon a kedvezményezett adószáma kódkockákba Egyesületünk alábbi adószámát:
19815895-2-43
szíveskedjen beírni. Az ilyen módon kitöltött adóbevallással elérheti, hogy adója 1%-át az OPAKFI kapja meg.

Csatlakozás az Alps Adria Acoustics Association szövetséghez

Örömmel jelentjük, hogy az OPAKFI két delegáltja (Muntág András, Mesterházy Beáta) 2019. december 16-án elutazott Zágrábba, ahol az előzetes egyeztetések után elfogadásra és aláírásra került az AAAA (Alps Adria Acoustics Association – A4) regionális szervezet új alapszabálya, melynek értelmében az OPAKFI is tagja lett a szervezetnek.

Az A4 célja a regionális nemzetközi együttműködés biztosítása a Közép-Dél- és Kelet-Európai régióban az akusztika összes területén, beleértve a kutatás, fejlesztés, oktatás és szabványosítás területét is. Az A4 szorosan együttműködik az olyan nagy nemzetközi akusztikai szervezetekkel, mint az EAA, ICA.

A szervezet tagjai a horvát (Acoustical Society of Croatia – HAD) és szlovén (Slovenian Acoustical Society - SDA) akusztikai szervezetek, az alapszabályt az SDA részéről Mateja Dovjak, a HAD részéről Tino Bucak, az OPAKFI részéről Mesterházy Beáta írta alá.

A szervezet 2002-ben jött létre és azóta rendszeresen, kétévente rendez regionális szimpóziumokat. A legutóbbi rendezvény 2018-ban Zágrábban volt. Nagy örömünkre szolgál, hogy a következő rendezvény 2020. szeptember 24-25-én Budapesten, az Akusztikai és Zaj- és rezgéscsökkentési szakosztályok közös szervezésében kerül megrendezésre.

a kép forrása: By Christian Mehlführer - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4570297

Optikai, Akusztikai, Film- és Színháztechnikai Tudományos Egyesület

Alapítva: 1933.

Elnök: Dr.Lupkovics Gábor
Főtitkár: Kvojka Ferenc
Tudományos Bizottsági elnök: Dr.Balogh Géza
Felügyelő Bizottsági elnök: Dr.Füredi Károly
Tagjai: Becsei Katalin, Urbin Ágnes

Közlemények

Itt tekinthetők meg az 1%-os adóhányad felhasználásáról szóló tájékoztatók, jelentések, mérlegek stb.

Tovább

Alapszabály

Az egyesület alapszabálya

Tovább

Jelentkezés

Online jelentkezés

tovább

Szakosztályok

Akusztikai szakosztály

Elnök: Mesterházy Beáta
Titkár: Alabárdos Zsuzsanna
Tagok: Balogh Géza, Borsi Gergely, Horváth Zoltán, Nagy Attila Balázs.

Audiovizuális szakosztály

Elnök: Képessy Bence
Tagok: Babiczky László, Borhi Károlyné

Optikai szakosztály

Elnök: Dr.Czitrovszky Aladár
Titkár: Antal Ákos
Tagok: Podmaniczky András, Abonyi Tamás, Lupkovics Gábor

Zaj- és rezgéscsökkentési szakosztály

Elnök: Muntag András
Titkár: Márkus Miklós
Tagok: Ropoliné Lázár Mária, Póta Ágnes, Kvojka Ferenc

Támogatóink